Ünlü Türk mama markası iflas etmek üzere! Anne ve babalar şokta

Hünnap Gıda’nın konkordato talep etmesi bebek maması ve takviye edici gıda sektöründe şok etkisi yarattı. Şirketin konkordato talep dilekçesinde, son dönemdeki ekonomik dalgalanmalar ve artan maliyetler nedeniyle mali darboğaza girdiği belirtildi.

Mahkeme tarafından atanan konkordato komiseri, Hünnap Gıda’nın mali durumunu inceleyecek ve alacaklılarla bir uzlaşma sağlanması için çalışmalar yürütecek. 3 aylık geçici mühlet kararı ise şirketin hacizlerden korunmasını sağlayacak.

Özellikle bebek sahibi annelerin takibinde olan takviye edici gıda üretimi yapan Hünnap Gıda konkordato talep etti. Mali darboğaza giren şirkete yönelik konkordato komiseri ataması yapıldı; hacizlere karşı koruma için de 3 aylık geçici mühlet kararı verildi.

İş insanı Abdullah Sarı’nın sahibi olduğu Hünnap İlaç ve Sağlık Şirketi ile Abdullah Sari Gıda AŞ konkordato talebi ile mahkemeye başvurdu.

GEÇİCİ MÜHLET VERİLDİ

Bakırköy 2. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne yapılan başvuru sonrası mahkeme 3 aylık geçici mühlet kararı verdi.

3 KİŞİLİK KOMİSER HEYETİ ATANDI

Mahkeme, Bağımsız Denetçi SMMM Suat Özyalçın, Bağımsız Denetçi SMMM Zeki Özkan ile Hukukçu Prof. Dr. Burak Huysal’ı ise geçici konkordato komiseri olarak atadı.

İş insanı Abdullah Sarı, mali sıkıntıdaki iki şirketi için mahkemeye başvurdu.

10 YIL ÖNCE KURDU
Ağırlıklı olarak takviye edici gıda üretimi yapan, anne-bebek ürünleri alanında bilinen bir konumda olan Hünnap İlaç’ın temeli 10 yıl önce iş insanı Abdullah Sarı tarafından atılmıştı.
Şirket, ürünlerini web sitesi yanı sıra eczaneler ile bazı marketler aracılığı ile tüketiciye sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x