Bahamalar’da bir villa, bir yat ve büyük bir servet: Dünyanın en zengin köpeğinin zenginliğinin arkasındaki sır

Gunter’ın net serveti 310 milyon euro.

Gunther VI’nın hikayesi neredeyse 20 yıl önce biliniyordu. PR versiyonu, çoban Gunter’ın, ölümünden sonra tüm servetini sevgili köpeğine ve onun yavrularına bırakan zengin ve yalnız Alman Kontes Carlotta Liebenstein’ın evcil hayvanı olduğunu söylüyor.

Dünyanın en zengin köpeği çoğu insandan daha iyi yaşamakla kalmıyor, kelimenin tam anlamıyla lüksün içinde de yıkanıyor. Gunther’in kişisel şoförlü bir BMW arabası, Bahamalar’da bir zamanlar Madonna’ya ait olan bir villası ve Karayip adalarındaki limanlardan birinde devasa bir yatı var. Servetinin 310 milyon euro olduğu tahmin ediliyor.

Köpek, Karayipler’de 73 milyon avro değerinde lüks bir evde yaşıyor, tüm bakım ekibine sahip, İtalyan futbol kulübü Pisa’nın sahibi ve dünyayı dolaşıyor.

Gunter’ın halkla ilişkiler ekibinin köpeğin oburluk, yatçılık, saçma toplantılar ve fotoğraf çekimleriyle dolu yaşamını sergilediği sosyal medya sayfaları var.

Gazete, paranın aslında köpek tarafından değil, yasal temsilcisi olan Gunther Corporation’ın CEO’su 66 yaşındaki İtalyan işadamı Maurizio Mian tarafından yönetildiğini yazıyor.
Gunter’ın yayıncısı Lucy Clarkson’a göre, köpek Kontes Liebenstein’dan miras kaldığında, Gunter ve onun soyundan gelenlerin servetini korumak için özel bir vakıf fonu kuruldu.
Ancak daha sonra köpekle ilgili bir belgesel çekmeye karar verdiklerinde Maurizio Mian, tüm hikayeyi kontesle uydurduğunu ve köpeği medya ve emlak yatırımlarına kılıf olarak kullandığını itiraf etti. Mian’ın bir ilaç işinin eksantrik bir varisi olduğu ve onun milyon dolarlık servetini annesine miras bıraktığı ortaya çıktı.

“Bu hikaye kulağa çılgınca geliyor. Tabii ki başından beri ilgimizi çekti. Ve yıllar geçtikçe birçok kitle iletişim aracı Gunter’ın hikayesini anlattı. Ancak bu sefer benzeri görülmemiş bilgiler elde edebildik” dedi belgesel yönetmeni Aurelien Letourgie.
“Maurizio gerçeklikle hayal arasında yaşıyor. Ve onun için kontes ve evcil hayvanıyla ilgili efsanenin yok edilmesi büyük bir başarısızlıktı. Bu yanılsamanın içinde o kadar uzun süre yaşadı ki, bu onun kişiliğinin bir parçası haline geldi” dedi filmin baş yapımcısı Emily Dumay.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x